Birdwatch Note Rating
2024-03-19 20:35:06 UTC - NOT_HELPFUL
Rated by Participant: EFA72644133FF0F0089325E0C43AC8D576CD1B779BC3420345FE2098635F58E2
Participant Details
Original Note:
NNN. Many grocery stores sell bell peppers per unit. This tweet shows four, though they are at a lower price (partly because green bell peppers are cheaper than red). https://twitter.com/nickitellem/status/1745168005901005220 While $3.99 is expensive for a bell pepper, this is a silly thing to use CN for. Save it for the replies.
All Note Details