Birdwatch Note Rating
2024-01-10 21:43:51 UTC - HELPFUL
Rated by Participant: A31C876D1664F230376A925B0CADAA60B26F7563630DF4574D77CC4E5BDE1183
Participant Details
Original Note:
NNN. Many grocery stores sell bell peppers per unit. This tweet shows four, though they are at a lower price (partly because green bell peppers are cheaper than red). https://twitter.com/nickitellem/status/1745168005901005220 While $3.99 is expensive for a bell pepper, this is a silly thing to use CN for. Save it for the replies.
All Note Details